Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STX na sprzedaż

STX na sprzedaż Europejskie stocznie - francuska DCNS, włoska Fincantieri, holenderska Damen oraz nieujawniony bank inwestycyjny z Korei Południowej - złożyły oferty nabycia akcji STX Offshore & Shipbuilding Co. Ltd oraz pakietu kontrolnego należącej do niego spółki STX France. Firmy zostały wystawione na sprzedaż przez sąd w Seulu sprawujący nadzór komisaryczny nad koncernem stoczniowym STX, który znalazł się w upadłości. Mogą być one sprzedane razem lub każda oddzielnie.
Nieoficjalnie mówi się, że europejscy oferenci zainteresowani są przede wszystkim nabyciem pakietu 66,7% udziałów STX France, która specjalizuje się w budowie wycieczkowców i okrętów wojennych w stoczni w Saint-Nazaire. Pozostałe 33,3% znajduje się w rękach rządu Francji. Paryż traktuje firmę jako spółkę strategiczną dla swojego kraju i ma nadzieję na porozumienie z potencjalnym nabywcą.