Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego Bezpieczeństwo Morskie

20 kwietnia br., na Wydziale Prawa i Administracji UG, odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Bezpieczeństwo Morskie” organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych problematyką prawną związaną z bezpieczeństwem morskim, a przede wszystkim: do przedstawicieli świata nauki, administracji morskiej, prawników, praktyków oraz studentów prawa ze wszystkich ośrodków akademickich w Polsce.
Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom, które mają fundamentalne znaczenie dla zarządzania bezpieczną eksploatacją statków morskich i zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska, a także ochrony statków i portów morskich.
Punktem wyjścia do dyskusji o bezpieczeństwie morskim jest zdatność statku do żeglugi, będąca przejawem prewencji i przezorności. Bezpieczeństwo morskie rozumiane jako stan, w którym ryzyko wystąpienia wypadku morskiego jest ograniczone do akceptowalnego poziomu, wymaga kontroli i ciągłej poprawy procedur. Naruszenie norm i standardów bezpieczeństwa morskiego rodzi odpowiedzialność prawną. W trakcie konferencji zostaną poruszone wybrane zagadnienia prawne dotyczące bezpieczeństwa morskiego zogniskowane w układzie prewencja, kontrola i odpowiedzialność.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe informacje, w tym formularz rejestracyjny, dostępne są stronie http://prawo-morskie.pl/.

„Namiary na Morze i Handel” objęły patronat medialny nad wydarzeniem.